Jestli nejste úplný politický ignorant a alespoň někdy zapnete televizi, rádio nebo si přečtete nějaké noviny, jistě znáte jednu z nejznámějších osobností české politiky – Andreje Babiše.

Někteří jsou jeho skálopevní zastánci, jiní o něm nemohou ani slyšet. Ať už zastáváte jakýkoliv názor, věděli jste co všechno vlastní a co ovládá?

Řekneme-li že žijeme v „Babišově“, nejsme daleko od pravdy. Vezmeme-li v potaz, že Donald Trump je považován za jednoho z nejmocnějších mužů planety a přitom Ander Babiš má na kontě více peněz a vlastní větší majetek, je to na pováženou.
mince na hromadě

Babiš vlastní po celém světě (ale především u nás v České republice) přes 170 firem. Podniky jsou z různých oblastí – zemědělství, potravinářský průmysl, chemický průmysl a mnohé další. Jeho čistý roční příjem se odhaduje na tři miliardy korun.

Mezi nejznámější, které vlastní patří síť zemědělských podniků Agrofert. Zde se jedná o podniky, které se zabývají zemědělstvím a všemi obory k tomu navazující. Další obrovskou společností je Mafra médie. Zde se jedná o vydavatelskou společnost, která vydává především časopisy. Mezi nejznámější magazíny, které pod tuto firmu spadají, jsou Žena a život, Chvilka pro tebe, Rytmus života a mnohé další. Pod tuto společnost spadají i mnohé noviny – Mladá fronta dnes (plus všechny přílohy – Ona dnes a podobně), Lidové noviny či Metro. Pod palec této osoby patří i hudební televize Očko a k němu kanály navazující.

Není proto divu, že pan Anderej Babiš má nemalý vliv na media a co se v nich bude psát. Zejména proto je nanejvýš vhodné pro objektivní informace sledovat více medií.
Andrej Babiš

Mezi nejznámější potravinářské firmy, které vlastní tento muž spadají například Mlékárna Hodonínsko, Penam, Vodňanské kuře, České vejce nebo Kostelecké uzeniny.

Budete-li tedy chtít vyhnout se všem firmám a produktům, které spadají pod palec Babiše, čeká vás opravdu nelehký úkol.