Nakličovací sklenice
V prodeji se před několika lety začínaly objevovat skleněné nádoby, připomínající zavařovací sklenice, které jsou namísto víčka opatřeny nerezovým sítkem. Sklenice na klíčení se pokládají na držák z nerezového drátu do šikmé polohy víčkem dolů a v této pozici uvnitř nádob mohou klíčit prakticky jakákoli rostlinná semínka. Obrovskou výhodou je samotný materiál, jedná se o křemičité či borokřemičité sklo, které neuvolňuje ze svého povrchu žádné nežádoucí chemikálie. Můžete se tedy spolehnout na naprosto zdravotně nezávadnou nádobu, pokud ji ovšem udržujete v čistotě.
Uzavírací mechanismus víčka je v podobě jemného nerezového sítka na závit, které můžete umývat i v myčce. Skrze sítko protéká při proplachování voda a sklenici po uzavření vložíte do šikmého stojanu, odkud přebytečná voda odteče do odkapávací misky. Sklenice lze zakoupit buď jako jeden kus, nebo více sklenic vedle sebe umístěných v nerezovém stojánku. Mají zajímavý vzhled, který může vyzdobit kuchyňskou linku a pohled na klíčící semínka bude rozhodně příjemnější, než v PET lahvích s odřezaným dnem.
Nakličovací misky
Průměr misek je přibližně 20 cm, výška v rozmezí od tří do pěti centimetrů. Misky se pokládají na sebe obvodovým zářezem a mají každá na dně jemné vroubky, v nichž se drží pouze povrchová vodní blána, která udržuje vlhkost, aniž by byla semínka ponořena pod vodou. Tím se eliminuje vznik plísní, což se ještě podpoří pravidelným proplachováním.
Misky jsou zhotoveny z akrylátu (polymethylmetakrylátu) s potravinářským atestem, jež je podobně jako polypropylen nejvhodnějším plastem pro kuchyňské účely. Velmi dobře se udržují v čistotě a neuvolňují žádné toxické látky. Poněkud kontroverzní může být používání PET lahví, k jejichž výrobě se používá jako katalyzační činidlo těžký kov antimon, a při degradaci materiálu se může uvolňovat acetylaldehyd. Výrobci PET lahví sice tvrdí, že nedochází k překračování limitů těchto látek, ale v potravinářském akrylátu žádné takové sloučeniny nenajdete vůbec.