Chcete si trochu ozvláštnit interiér něčím neobvyklým? Tak byste měli vyzkoušet sedací vaky. Mají různé tvary a vy si jejich pohodlí hned zamilujete.

V posledních pár letech získali sedací vaky https://www.beanbag.cz/ hodně velkou prestiž. Stali se skoro přes noc velkým boomem a každý je chtěl mít ve svém interiéru. Sedací vaky totiž nejen dobře vypadají, ale jsou i funkční a pohodlně při sezení nebo dokonce ležení. Jsou skvělé tedy na relaxaci ať se jedná o dítě nebo třeba vrcholového sportovce. Výhodou je i jejich lehká váha, a tedy se dají bez problému přesouvat z místa na místo nebo z domu v létě na chalupu. Tedy se nemusíte svého oblíbeného sedacího vaku vzdát za žádných okolností.

sedací vak

Z čeho se vyrábí sedací vak

Sedací vaky můžete v obchodech nebo na internetu zakoupit v různých barevných kombinacích i v různých tvarech. Sedací vaky se z velké většiny vyrábějí z velmi kvalitní bavlny. Mezi další materiály použité na výrobu sedacích vaků je nylon, který je velmi oblíbený pro svou pevnost a odolnost. Další materiál použitý při výrobě vaku je eko kůže a pro velké fajnšmekry se tyto vaky dají sehnat i z pravé kůže. Vnitřní výplň neboli granulát je v podobě kuliček.

Jak pečovat o sedací vaky

Sedací vaky jsou vyrobené tak, aby vrchní látka, pokud se nejedná o kůži může sundat a vyprat. Samozřejmě používáním granulát ubývá, a tedy díky zipům, které vaky mají se dá granulát doplnit. Tedy nejedná se o nějaké jednorázový doplněk do Vašeho bytečku, ale o dlouhodobá součást Vašeho interiéru.

šití

Sedací vak si můžete vyrobit doma

Pokud jste manuálně zručná nebo zručný takový sedací vak si s klidem můžete vyrobit i sami. Stačí Vám k tomu 2 kusy látky 150 cm x 260 cm. Dále samozřejmě špendlíky, dlouhý zips v minimální délce 60 cm. Samozřejmě nesmíme zapomenout na granulát. Mělo by se jednat minimálně o 200 litrů kuliček. Cena za 100 litrů se pohybuje okolo 200 Kč. A jak toto vše máte nachystané můžete se pustit do výroby. Přesný návod najdete na webu, stačí zadat pouze jak si ušít sedací vak.