Není pochyb o tom, že prasklé či uvolněné vodovodní nebo odpadní potrubí je jednou z nejhorších věcí, které nás mohou potkat. Nejenže je včasné zpozorování tohoto problému prakticky nemožné, následky mohou být katastrofální, zvlášť v případě, že se na něj dlouho nepřijde.

Dobrá, ale co dělat v případě, že si jej všimneme včas, například díky tomu, že z kohoutku bude najednou vytékat slabší proud vody? Jak můžeme zabránit větším škodám?

instalater2

V první řadě je samozřejmě nutné vypnout přívod vody. To je však jen dočasné řešení, než se závada opraví. Problém však může být s jejím nalezením. Přeci jen, naprostá většina těchto trubek je vedena ve zdech a stěnách. Není tedy dost dobře možné si je podrobně prohlédnout a zjistit, kde že to vlastně teče.

Přesto se o to mnozí lidé pokouší. A je pravdou, že v některých případech může být místo poškození naprosto jasné. Otázkou však je, zda jej skutečně dokážeme spravit. Není totiž pochyb, že ačkoliv někteří lidé mají potřebné znalosti a vybavení, naprostá většina z nás, a to včetně mnohých domácích kutilů, nikoliv.

instalater3

Zde se pak vyplatí nepřeceňovat své schopnosti. Je dobré se rozmyslet, zda skutečně máme na to, abychom odvedli skutečně dobrou práci. Ve většině případů je totiž lepší, když se zavolá instalatér. Jistě, za jeho služby budeme muset zaplatit, ale zase budeme mít jistotu dobře odvedené práce.

Samozřejmě ne vždy je nutné jej volat. Například v situaci, kdy je pouze povolen sifon a stačí jej utáhnout, by to bylo poměrně zbytečné a navíc vyhazování peněz. Koneckonců, francouzský klíč má doma snad každý.

Je proto nutné každou situaci vždy dobře zvážit. Přesto je dobré mít na paměti, že v tomto případě je lepší situaci přecenit, než podcenit. Následky by totiž nemusely být nijak pěkné, a nakonec by nás to mohlo stát mnohem více. A to rozhodně nikdo z nás nechce.