Už od nepaměti byly s myšmi a dalšími hlodavci jenom problémy. Tito tvorové škodili na úrodě na polích, připravovali sedláky o úrodu v sýpkách a ve středověku byli považováni za jedny z šiřitelů moru. A protože je lidstvo stále dokonalejší, přišlo se už na to, že nám takoví hlodavci škodí i přenosem dalších nemocí a i jinde než jen na polích škodí i našim majetkům.

Tito tvorové jsou stále ‚drzejší‘ a zabydleli se tak už i ve městech, kde na ně už dávno nenarazíme jenom v okolí popelnic nebo v kanálech. Stále častěji hrozí, že se tito vetřou i do našich příbytků, kde páchají škody a i jinak jsou nám lidem nepříjemní. A proto je musíme likvidovat.

foto myši

Tradiční způsoby, jimiž byly myši a jim podobní tvorové decimovány v minulosti, už jsou bohužel vesměs skutečně minulostí. Dravých ptáků vídáme na obloze pořád míň a míň, kočku schopnou a ochotnou lovit myši už ve městech potkáme jen vzácně, a i zmije už se staly vzácnými a mezi lidmi navíc nevítanými. A tak zkrátka nezbývá lidem nic jiného, než sázet na deratizaci, tedy na odborné hubení těchto škůdců.

kočka a myš

A to chce profesionální nasazení. Není naděje, že bychom to zvládli laicky, třeba tím, že bychom všude možně nakladli pastičky. Jednak by se do nich leckdy chytali náhodní chodci, jednak by se tyto ale pochopitelně rozkrádaly, protože by je chtěl mít každý nejraději zadarmo. A tak je naším pomocníkem deratizace Praha, odborná firma, jež s takovýmito tvory dokáže bojovat. Sice nad nimi nedokáže zvítězit, protože podle poupraveného přísloví ‚není na světě člověk ten, jenž by uškodil myším všem‘, ale dokáže jejich stavy aspoň významně redukovat. A každá myš, která už nás nebude obtěžovat či vysloveně ohrožovat, je dobrá.

A proto by se měli na tuto firmu obracet ti, kdo mají s hlodavci problémy nebo u nichž to aspoň hrozí. Protože buď my zvítězíme nad myšmi, nebo ony nad námi.