Stres

Mezi námi je stále mnoho lidí, kteří nedbají na své zdraví, a když se objeví problém, spěchají za svým ošetřujícím lékařem, anebo to nechávají dojít tak daleko, že končí na akutním příjmu některé z nemocnic. Převzít vlastní zodpovědnost za kvalitu života je těžké, to víme, ale kdo se touto cestou snaží jít, bude zaznamenávat dílčí úspěchy.

listy ženšenu

Jedním z nich je i vypořádání se se stresem. Samozřejmě to nejde vždy, naprosto odstranit všechny stresové podněty, některým se prostě nevyhneme, ale máme k dispozici pomocníky, kteří v organismu zas nastolí potřebnou rovnováhu. Patří sem i korejský ženšen, říká se mu „všehoj“, protože působí v těle na všech frontách. Především však normalizuje hormonální bilanci a proto se mu také přezdívá „adaptogen“. Adaptuje nás lépe na stresové prostředí, a to přirozenou cestou – tím, že snižuje vliv stresových hormonů a zároveň tělo povzbuzuje k přirozenému fungování.

kořen ženšenu

Erekce a dostatek plodných spermií

O ženšenu korejském se vědělo již před mnoha tisíci lety, že má příznivý vliv i na mužské sexuální problémy. Někdy to nemusely být přímo problémy, šlo i o jistou prevenci a posílení sexuálních funkcí k tomu, aby byl pohlavní styk skutečnou rozkoší, a aby také přinesl své ovoce v podobě oplodnění partnerky. Kvalita mužských spermií pak ovlivňuje vzniklý plod a tím pádem také budoucí život narozeného potomka. Zjednodušeně řečeno, čím více poškozené spermie jsou (stejně jako ženské vajíčko), tím větší pravděpodobnost nějakého defektu, a tím pádem následné utrpení nejen pro malé dítě, ale pro celou rodinu.

Podstatnou výhodou ženšenu je, že při správném dávkování nemá vedlejší účinky tak, jak se to často stává u syntetických léků. S některými z nich také interaguje, zesiluje jejich účinek, a proto se doporučuje poradit se v takových případech s lékařem.