Relativně často měníme lustr v kuchyni. Kuchyň se modernizuje, pořizujeme si nové typy kuchyňských linek a je třeba sladit i lustr. Někteří z nás mají v kuchyni lustr s plastovým stínítkem, které se prostě časem zkroutí a změní odstín, je také třeba lustr vyměnit. V obývacím pokoji už změny tak časté nejsou, výměna nábytku tam tak často neprobíhá, může se třeba stát, že vzhlédnete ke stropu a začnete se podivovat nad lustrem, který se vám tam pohupuje 15 let a který jste si koupili jako mladí manželé, tehdy se vám strašně líbil, byl to doslova módní výkřik, ale nyní tento výkřik křičí už jen po výměně, protože vám přijde doslova příšerný.

lustr

Vsaďte se, že do 15 let nejdéle od vybavení dětského pokoje za vámi přijde vaše ratolest s tím, že byla spolužákům, kteří přišli na návštěvu pro smích, protože ten lustr s krtečkama je fakt nemožnej. Takže je třeba urychleně nakoupit lustr do dětského, vlastně už studentského pokoje. Zato lustry do ložnice jsou hotoví držáci. Ložnice bývá prostě vybavena standardně a prakticky, nikdo nemá nějaké touhy ji modernizovat nebo nějak měnit. Tudíž nám tam může viset stále stejné svítidlo, pokud se nerozbije. A věřte, že se jen tak nerozbije, je to totiž nejméně používané svítidlo. V ložnici se spí, takže se moc nesvítí, a když už svítíme tak stejně většinou lampičkami. Ještě se nám může ložnicový lustr nějak zprotivit, takže potom je třeba vybrat nový.

lustr

A věřte, že sice lustry do ložnice neměníme tak často, ale o to větší pozornost si tyto lustry zaslouží, vydrží dlouho a chceme, aby se nám líbily i po delší době. Navíc takový ložnicový lustr by měl vyvolávat pocit zkidnějí, pohody, aby se nám pod ním dobře usínalo. Což takhle lustr Provence? Tyto lustry jsou samy o sobě velmi zklidňující, harmonizující jako Provensálsko samo. Myslím, že by to byla dobrá volba, zkuste se tedy nejprve porozhlédnout v této kategorii svítidel. Myslím, že vám některý padne do oka tak, že si ho rovnou objednáte.