Založte si účet zdarma a získejte váš osobní BMI graf taktéž zdarma!

K tomu si můžete připočítat další výhody, jako – graf vývoje vaší hmotnosti, přístup k báječným slevovým dietním produktům, a navíc pro zaregistrovaného klienta je připraven příjemný uživatelský profil s vylepšenými funkcemi.

Proč byste to měli dělat? Třeba proto, abyste věděli, jak si na tom stojíte se svým zdravím. Anebo třeba také pro to, že už nějaký čas tušíte, že máte problémy s nadváhou, jen si to nechcete „na tvrdo“ přiznat a konejšíte se v utvrzování, že to není zase až tak zlé.

nezdravá strava

Tak, když to není tak zlé, tím spíše se podívejte na vaše BMI, což je:

BMI i n d e x https://www.bmikalkulacka.cz/ .

Tento ukazatel je jakýmsi průvodcem zdravého kultu života. Ten, kdo žije a chce žít zdravě a pobýt na světě ještě pěkných pár desítek let, nemá problém znát své BMl, které ukazuje, zda se držíte na uzdě, či zda jste ji povolili přespříliš a neměli byste začít trošku brzdit.

Index BMI má čtyři hranice, které udávají podváhu, normální (běžnou) váhu, nadváhu a obezitu.

Jak už můžete vycítit, pár pojmů zavání průšvihem, ať to je podváha, nadváha či dokonce obezita.

I člověk, který je velmi štíhlý až hubeňoučký, nemusí a zpravidla není zrovna dvakrát zdravý! Podváhou trpí hlavně anorektičky nebo lidé, kteří mají vleklý zdravotní vážný problém. Na podvýživu můžete i zemřít, pokud se nevzchopíte a nezačnete přemýšlet jinak …

Ale stejně tak je problémem nadváha či obezita.

břišní tuk

Zde začínají trpět životně důležité orgány, jako jsou plíce, které nestačí svou kapacitou, klouby, jenž trpí těžkou vahou, srdce, které nebude tlouct do nekonečně, když musí zvládat dvojnásobnou zátěž. Jen si uvědomte, že vše jsou to lidské živé orgány, o které bychom se měli starat s láskou, a ne jim nakládat tak, aby přestaly zvládat své funkce.