Pamatujete si ještě na staré látkové pleny pro děti? Víte, že jsou ušity z plenkoviny, ale ta se dá využít i na šití jiných kousků oblečení? Co z ní ušít?

Plenkovina je vhodná pro začátečníky a ušít si z ní můžete zajímavé kousky oblečení a nejen pleny!

Kdo by neznal staré dobré látkové pleny pro děti. I když dnes už se tolik nepoužívají a naopak maminky raději sahají po jednorázových plenkách, plenkovina se jako materiál na šití využívá pořád. Zatímco dříve jsme znali pouze tradičně bílou plenkovinu, dnes se tato látka vyrábí v různých barevných odstínech, může být i se vzory. Z plenkoviny si samozřejmě můžete spíchnout staré dobré plenky pro děti a tím můžete šetřit životní prostředí, hodí se i pro výrobu dětských plenkových kalhotek nebo podložek na přebalování, ale kromě toho se dá plenkovina využít i jinak. Stačí vám šicí stroj a šikovné ruce. Jste připravení?

potřeby k šití

Proč šít právě z tohoto materiálu?

Plenkovina je na dotek velice příjemným materiálem, který se opotřebováním ještě lepší. To u většiny látek samozřejmě funguje úplně opačně. Ovšem u tohoto materiálu platí, že čím víc jej budete prát, tím se stane ještě příjemnějším. Právě proto se využívá hlavně na výrobu dětských plenek, které pak můžete prát opakovaně a hlavně hodně často. S plenkovinou se ale i dobře pracuje, takže pokud doma budete mít kousek této látky, můžete se pustit do šití na stroji, i když nemáte mnohaleté zkušenosti. Pro všechny začátečníky je to ideální k učení, postupně si budete moci troufnout i na složitější střihy a materiály.

K dalším velkým výhodám se přidává i to, že s plenkovinou se dobře pracuje i po vyprání, dobře se žehlí a tolik se nemačká. To právě můžete využít k tomu, abyste si z tohoto materiálu vyrobili i hezké kousky na sebe.

šicí stroj

Do postele i na běžné nošení

Konkrétně se hodí plenkovina k šití domácího oblečení, pohodlné je například pyžamo nebo noční košile a to pro děti tak i dospělé. Ale nemusíte zůstat jen u domácího oblečení, využít můžete tuto látku k ušití halenky, košile, trička nebo třeba šatů. Na jednoduchých střizích se pak nejlépe naučíte šít a taky si vybavíte šatník. A pokud vám kousek látky ještě zbude, můžete mít skvělou prachovku či hadr na vytírání.

Ještě doma nešijete? Je to škoda. Pusťte se do toho!