Ne nadarmo je každý člověk originál. Kdybychom byli všichni stejní, byla by to taky pěkná nuda. A právě proto, že jsme každý jiný, máme žít podle sebe a nikoliv podle ostatních. Když se podíváme na svůj životní styl, nemusí jít vždy jen o zdraví nebo určitý postoj, ale o celou naši podstatu. Všichni si uvědomujeme, že láska a rodina jsou ty největší dary a snad nikdo nechce žít sám. Co když si však ať již odmalička nebo během života někteří lidé uvědomí, že chtějí jiný vztah, společností však nepovažovaný za ten správný?

osvobozený svět

IDEÁLNÍ RODINY
Jak málo dnes vidíme kolem sebe šťastné a spokojené rodiny. Bohužel více je těch rozpadlých, rozdělených, různě vzdálených, nefunkčních a nešťastných. Společností je nám neustále předkládán ideál, tj. biologičtí rodiče a synové a dcery, jenže tento stav neexistuje v polovině populace! Pořád však řešíme, jak má tradiční rodina vypadat. Přitom vůbec nemusí být tradiční ani rozvedená a přesto příkladná.

DUHOVÉ RODINY
Velká část společnosti je přesvědčena, že dvě ženy nebo dva muži nemohou dát dítěti vše, co potřebuje. Nemělo by nás však děsit, že za rodinu se považují duhové páry, které i s odepřením legálního mateřství a bez stejných práv jako páry heterosexuální přesto děti vychovávají. Mělo by nás děsit, že se rozvádí každé druhé „normální“ manželství, že muži bijí svoje partnerky a dokonce ubližují dětem, ženy zakazují mužům vídat se s dětmi a muži neplatí alimenty.

muži a děti

COMING OUT
Je složité dostat se k pomoci lékařů, když nemáte muže a nechcete lhát. Proto si lesbické páry pořizují děti právě za pomoci tzv. duhových rodin. Společnost vlastně neví, jak se chovat k párům v okamžiku, kdy svoji orientaci přestanou tajit. Diskriminující legislativou a homofobií jim klade do cesty nemalé překážky. Přitom jsou tito lidé příkladnými partnery, kteří se k sobě i ke svým dětem hezky chovají.