Už když jsem chodila do mateřské školy, maminka mě přihlásila do hodin baletu. Ze začátku mě to bavilo. Vždycky jsem totiž obdivovala baletky a to jak dokážou stát na špičkách a ladně se pohybovat. Po pár měsících jsem však zjistila, že balet není vůbec snadný a většinu času na trénincích jsme stály u tyče a zvedaly nožky do vzduchu. Přemluvila jsem tedy mamču, ať mě přihlásí na něco rychlejšího a živějšího.
houslové klíče a noty
Nastoupila jsem tedy do klubu, kde jsem začala tancovat discodance. To mě chytlo hned po několika hodinách. Našla jsem se v tom a dokázala jsem na trénincích vypotit duši. Po roce jsem přešla do soutěžní skupiny. A to teprve bylo něco. Atmosféra na soutěžích nejde vůbec slovy popsat. Ta nervozita a strach před každým nastoupením na parket byly obrovské, ale jakmile jsme naběhly a začala hrát hudba, já rozpohybovala tělo a dala do toho všechno. Však taky dlouhou dobu jsme se udržovaly na prvních místech. Po pěti letech discodance jsem se rozhodla pro změnu.
Přešla jsem na latinu. Bylo to zase něco úplně jiného. Ze začátku mi to moc nešlo, časem se zlepšilo. Nakonec jsem u toho vydržela pouze jeden necelý rok. Dalo mi to ale hodně. Naučila jsem se správně držet tělo, což pro mě jako pro ženu je velice důležité. A taky umím základy latinskoamerických tanců a dokážu podle prvních pár tónů hudby poznat, co by se na to dalo tančit. Rozhodla jsem se ale, že v budoucnu chci tančit latinu jen se svým partnerem. Držte mi palce, ať mi to vyjde.
Momentálně se věnuji street dance. Myslím, že tohle jsem já. Je to přirozené, je to hravé, jsem to já. Zamilovala jsem se a můžu s hrdostí říci, že to je má největší vášeň. Škoda jen, že na to nemám tolik času, kolik bych si přála. Netančím už závodně, i když mi atmosféra soutěží chybí.
hip hop tanec
Tančím, protože to miluju. Nejvíc se mi ze street dance stylů líbí dance hall, jenže jsem zjistila, že na ten jsem úplně levá. Věnuji se tedy převážně housedancu, který mi hodně připomíná discodance, a taky klasice hiphopu, který prostě milujete, anebo odsuzujete. Nic mezi tím není.
Přeju vám, abyste i vy v životě objevili něco, co bude vaší celoživotní vášní a bude vám to dobíjet baterky.