Lidé žijí důstojným životem jenom díky penězům. Kdyby těchto nebylo, nemohli by lidé nakupovat, a kdyby se nedalo nakupovat, museli bychom si odříkat nejen luxusní, ale klidně i docela obyčejné věci, jež by se rázem také staly luxusem. A představa, že by mezi takový ‚luxus‘ patřily třeba i potraviny, jež dnes bereme už jako naprostou samozřejmost, že by bylo nedosažitelným luxusem bydlení stejně jako doprava a další služby, to je už zdánlivě nepředstavitelné.

Ovšem lidem nejednou peníze dojdou. A pak dochází právě k takovéto situaci. Tedy nastává realita, v níž si člověk nemůže dopřát vlastně skoro nic. Protože za to nemá jak zaplatit.

britská mince

A protože se bez toho, co se považuje za základní životní potřeby, nejednou nelze v žádném případě obejít, musí se někdy takové neutěšené finanční poměry řešit tím, že si člověk vezme aspoň půjčku.

Ovšem půjčky se rozhodně neposkytují automaticky, jako na běžícím pásu. Ani v případě osob, které jsou si blízké, ani v případě finančních institucí, jež takovou pomoc obvykle inzerují a nabízejí. A sice proto, že ten, kdo půjčuje, touží po zárukách, že se mu poskytnuté finanční prostředky vrátí. A to člověk ve finančních nesnázích, který se o půjčku uchází, garantovat nemůže. Protože mu v prokázání schopnosti splácet brání třeba i právě to, že nemá dost vlastních finančních prostředků pro ukojení svých potřeb.

různé mince

A tak nejednou nezbývá jiné řešení než nebankovní hypotéka. Tedy pochopitelně za předpokladu, že má člověk vlastní nemovitost, jíž by se dokázal za půjčené peníze zaručit, protože bez té se u žádné hypotéky nelze obejít.

Kdo může nemovitou záruku poskytnout, tomu tu ale rychle a docela výhodně půjčí, a to i kdyby mělo jít o vysokou sumu vyžadující mimo jiné i dlouhou dobu splácení. A protože tu obvykle nevadí ani záznamy v registrech dlužníků a další žadatelovy potíže, je taková nebankovní hypotéka nejednou nenahraditelná.