Máme zde pro Vás několik nedocenitelných rad, jak se orientovat v politice, aniž byste se z toho zbláznili. Také je důležité vědět, proč byste se o politiku měli zajímat. Dále se podíváme na to, jak nenaletět každému, kdo propaguje zvyšování důchodů a platů.
Jednu věc se ale musíte rozhodnou sami, a to koho a hlavně proč budete volit.Politika je důležitá

Proč je politika důležitá?

Odpověď je jednoduchá. Politika je důležitá, protože, ať to přiznáme nebo ne, ovlivňuje naše každodenní životy, aniž bychom si toho byli vědomi. Ovlivňuje nejen Vás samotné, ale i budoucnost – životy vašich blízkých a dětí. To je hned několik důvodů, proč je důležité se o ni zajímat.

Proč jít k volbám?

Zde je odpověď také docela jednoduchá. Protože je to jeden z mála způsobů, jak můžete ovlivnit dění nejen kolem Vás, ale i ve světě. Je to možnost vyjádřit svůj názor na světové dění. Je třeba pamatovat na to, že i globální politika (tj. NATO, EU,…) Vás dříve nebo později ovlivní, i když se může zdát, že je Vám na míle vzdálená.
Možná si myslíte, že svým hlasem nic neovlivníte, ale opak je pravdou! Proč by jinak politické strany a uskupení investovali miliony do předvolebních kampaní? Nejde jim o nikoho jiného než o Vás.Rozhodujte se pečlivě

Na co dát pozor?

Než se rozhodnete, komu dáte svůj nedocenitelný hlas ve volbách, pořádně si to rozmyslete. Ztotožňujete se s jeho názory a vystupováním před lidmi? Souhlasíte nejen s tím, co chce činit, ale i s tím, proč to chce dělat? Jestli ano, pak je to ten pravý, komu máte dát svůj hlas. Pokud ne, hledejte dál, vždy můžete najít někoho vhodnějšího.
Politikové také obvykle slibují před volbami plno věcí. Je třeba si uvědomit, že peníze, které chtějí někam investovat, musí také někde vzít. Myslete tedy i na vaše příbuzné, abyste jim volbou politika neuškodili.
Proto choďte volit a zajímejte se, komu svůj hlas dáváte!