Bazén poskytne mnoho radosti, ale je i starostí v rámci údržby. Vše může být však snadnější, jestliže se budete o bazén pravidelně starat, udržovat ho a použijete osvědčené pomocníky.

tobogán

Je sice pozitivní, že je zejména nadzemní bazén dostupný takřka pro každého. Vybírat lze na základě velikosti, tvaru, materiálu apod. Nejen v rámci podpory delší životnosti bazénu je důležitá pravidelná údržba.

O bazén je zapotřebí se starat prakticky v každém ročním období. Avšak v letních měsících, kdy je frekvence vytížení maximální, je i zvýšená potřeba péče o bazén. Zejména v koupací sezóně je zásadní péče o vodu.

Nejen že bazén dobře vypadá, jestliže se na hladině leskne průzračně čistá voda, ale zejména po hygienické stránce je toto hledisko důležité. V bazénu s čistou vodou se bezpochyby lépe plave či pobývá v rámci osvěžení, dovádění a užití si vodních radovánek. Ale po zdravotní stránce je údržba a zachování čisté vody zásadní. Nečistá voda plná mikroorganismů, řas a jiných škodlivých látek může způsobit zdravotní komplikace a podráždění zrakového orgánu.

Jak správně pečovat o bazénovou vodu?

Efektivní pomoc poskytnou chlorové tablety do bazénu, které náleží mezi základní přípravky bazénové chemie za účelem péče a údržby čisté vody. Výhodou je bezpochyby i vyšší koncentrace chloru, který se při rozpuštění tablety uvolňuje pozvolna do vody, tím tak účinně vodu stabilizuje.

klobouk

Další výhodou je, že chlorové tablety do vody za pomoci přidaných dalších látek dokáží i projasnit bazénovou vodu. Přínosné je, že v takovém případě již není ani zapotřebí použít a přidávat do bazénu další přípravky bazénové chemie.

Pravidelné používání a správné dávkování zajistí komplexní péči o vodu ve vašem bazénu nejen po celou koupací sezónu. Varianta v rámci chlorového ošetření je účinnou metodou, jak udržet vodu čistou a hygienicky nezávadnou.