.

Bazén poskytne mnoho radosti, ale je i starostí v rámci údržby. Vše může být však snadnější, jestliže se budete o bazén pravidelně starat, udržovat ho a použijete osvědčené pomocníky.

tobogán
 
Je sice pozitivní, že je zejména nadzemní bazén dostupný takřka pro každého. Vybírat lze na základě velikosti, tvaru, materiálu apod. Nejen v rámci podpory delší životnosti bazénu je důležitá pravidelná údržba.
 
O bazén je zapotřebí se starat prakticky v každém ročním období. Avšak v letních měsících, kdy je frekvence vytížení maximální, je i zvýšená potřeba péče o bazén. Zejména v koupací sezóně je zásadní péče o vodu.
 
Nejen že bazén dobře vypadá, jestliže se na hladině leskne průzračně čistá voda, ale zejména po hygienické stránce je toto hledisko důležité. V bazénu s čistou vodou se bezpochyby lépe plave či pobývá v rámci osvěžení, dovádění a užití si vodních radovánek. Ale po zdravotní stránce je údržba a zachování čisté vody zásadní. Nečistá voda plná mikroorganismů, řas a jiných škodlivých látek může způsobit zdravotní komplikace a podráždění zrakového orgánu.
 
Jak správně pečovat o bazénovou vodu?
 
Efektivní pomoc poskytnou chlorové tablety do bazénu, které náleží mezi základní přípravky bazénové chemie za účelem péče a údržby čisté vody. Výhodou je bezpochyby i vyšší koncentrace chloru, který se při rozpuštění tablety uvolňuje pozvolna do vody, tím tak účinně vodu stabilizuje.

336x280-nocnikosilky3-1429533436.jpg

klobouk
 
Další výhodou je, že chlorové tablety do vody za pomoci přidaných dalších látek dokáží i projasnit bazénovou vodu. Přínosné je, že v takovém případě již není ani zapotřebí použít a přidávat do bazénu další přípravky bazénové chemie.
 
Pravidelné používání a správné dávkování zajistí komplexní péči o vodu ve vašem bazénu nejen po celou koupací sezónu. Varianta v rámci chlorového ošetření je účinnou metodou, jak udržet vodu čistou a hygienicky nezávadnou.

.