Každý, kdo sní o vlastním bydlení, sní zároveň i o tom, že ve vlastním domě bude mít konečně dostatek soukromí. Právě soukromí bývá tím hlavním důvodem, proč se lidé stěhují z pronajatých bytů a sdílených domácností pryč do vlastních domů. Tedy alespoň ti, kteří si pořízení takového bydlení mohou dovolit. Lidé chtějí mít nejen kde bydlet, ale mají zájem také o vlastní pozemek, kde budou mít dostatek soukromí, ať už se tam budou věnovat jakýmkoli aktivitám.
městský park
Navíc, v dnešní době jsou v módě maximálně otevřené interiéry, ve kterých máte pocit, jako byste žili přímo v zahradě. To znamená dům s co největšími okny, případně rovnou s celými prosklenými stěnami. Ovšem je jasné, že majitelé těchto domů chtějí koukat ven, ale nechtějí, aby zároveň někdo zvenčí nahlížel do jejich bytu. Jak lze něco podobného zařídit?
Snad každého v takovém případě nejprve napadne, postavit si opravdu veliký plot. Třeba betonový, skrze který nepronikne ani jeden nevítaný pohled, a který vám zajistí maximální soukromí.
zahradní brána
Jistě je to jedna z možností. Pokud i vy takovou situaci řešíte, zkuste se zamyslet nad tím, zda právě betonový plot je tím pravým estetickým doplňkem vašeho domu. Existují různá provedení plotů, ať už zvolíte jakýkoli materiál. Ovšem pokud máte zájem o to, aby byla bariéra v hranici vašeho pozemku nejen neprůhledná, ale také na první pohled i krásná, zvažte, zda není lepší volbou vysadit si živý plot.
růžové listy
Živý plot vám nabízí několik nesporných výhod. Na pohled bude velmi hezký a přitažlivý. Jestliže máte byt otevřený do zahrady, pak vám jistě bude příjemnější koukat do zeleně, než do betonu anebo do plechu. Pokud si zvolíte pro výsadbu plotu listnaté dřeviny, bude se váš výhled v průběhu roku příjemně proměňovat. Pokud vsadíte na dřeviny, které zároveň nesou nějaké ovoce, tak si na něm pochutnáte jak vy, tak různí živočichové. A nemusíte se bát, při výběru těch správných druhů keřů nebude ani péče o takový živý plot nijak náročná.