Péče o ruce
Než vyjdete v zimě z domu, sáhnete okamžitě po rukavicích? Chráníte tím sice ruce před mrazem, ale zejména jemnou kůži mezi prsty často namáhají a objevují se na nich suché šupinky. Základem je ruce pravidelně promazávat. A to několikrát denně. Přibalte si do své kabelky malé balení krému na ruce a kdykoliv je to možné, promažte je. V případě, že jsou vaše ruce velmi namáhány, sáhněte po krémech přímo z lékárny, které vaše ruce vyživí a zvláční. Zkuste i zábaly. Například parafínový zábal ruce prohřeje a hydratuje. Zaměřte se i na kůžičku okolo nehtů, která se snadno vysuší. Manikúra bude vypadat lépe, když ještě před nalakováním nehty promažete olejíčkem.
nastavené ruce
Vláčné rty
Trápí vás suché a popraskané rty? Balzám nebo lůj vám nepomáhá? Vyčleňte si jeden zubní kartáček, kterým si rty promasírujete a odstraníte jím olupující se kůžičku. Po tom rty pečlivě namažte. Výborné jsou i masky určené přímo na rty. Levnější variantou je, když si na rty nanesete větší vrstvu medu. Nechte ho působit přibližně 10 minut a pak smyjte vlažnou vodou.
Hydratovaná pokožka
I když tělo během léta promazáváte jen opalovacími krémy, přes zimu ho nezanedbávejte. Kupte si výživné krémy určené pro namáhanou pokožku. Dobrou službu vám také udělá klasický dětský olejíček. Ten si nejlépe namažte až večer, když nikam nespěcháte. Déle trvá, než zaschne, ale budete mít pocit hydratované pokožky.
světle modré oči
Vyživená pleť
Pleti dopřejte přes zimu zvýšenou péči. Pokud nestíháte pravidelné návštěvy u kosmetičky, udělejte si masky doma a nezapomeňte na večerní i ranní péči, která zahrnuje čištění a hydrataci.
Hladké nohy
Přes zimu vaše nohy nezanedbávejte. Pravidelně si odstaňte pilníkem zrohovatělou kůži a pak nohy nezapomeňte promazat. V obchodech jsou k dostání speciální masky, po kterých budou nohy intenzivně regenerované.