Poměrně mnoho lidí chce mít svůj stálý domov. Místo, kam se mohou vždy vrátit a kde mohou relaxovat a odpočívat. Kde znají své okolí i sousedy a kde by všude trefili i potmě. Přiznejme si, že ač je většina našich domovů tomuto ideálu poněkud vzdálená, alespoň v některých ohledech, přeci jen se mu snažíme přiblížit.

Pak jsou zde ale lidé, kteří se vázat nechtějí. Představa, že by strávili mnoho let, možná i zbytek života, na jednom místě, jim připadá nudná. Ti pak místo klasického domu raději kupují karavany. Jedná se v podstatě o obvykle nákladní auto s přívěsem, který má prakticky všechny vymoženosti klasické domácnosti.

karavan1

Najdete zde elektřinu i tekoucí teplou i studenou vodu. Stejně tak je zde toaleta a díky moderním technologiím, především pak internetovému spojení, lze i sledovat televizi, ať už jste kdekoliv. O tom, že součástí jsou i postele, není třeba se zmiňovat.

V dnešní době máme dokonce i mobilní domy celoroční, které lze, jak již jejich název napovídá, obývat po celý rok. Avšak zatímco v USA jde o poměrně rozšířený trend, u nás je prakticky neznámý. Přesto i u nás se tyto mobilní domy prodávají, byť se od těch za oceánem poněkud liší.

karavan2

Je to dáno především tím, že teploty v zimě jsou v našich končinách poněkud nižší. Na rozdíl od občanů Spojených států Amerických si nemůžeme v zimě zajet na jih do tepla bez toho, že bychom překročili státní hranice. Proto musí být naše karavany vyráběny tak, aby je bylo i v zimě možné vytopit na příjemnou teplotu, aniž by to člověka finančně zruinovalo.

Avšak ačkoliv tento problém lze poměrně snadno vyřešit, je zde ještě jiný. A to je fakt, že za nepříjemného podzimního a zimního počasí budeme pravděpodobně trávit uvnitř podstatně více času. A pokud je vás více, pak se velmi snadno dostaví ponorková nemoc.

Záleží samozřejmě na vás, jak se rozhodnete, ovšem je dobré být si před koupí těchto skutečností vědom, ať později nespláčete nad výdělkem.