Máte-li v plánu realizovat výstavbu bazénu nebo vířivé lázně v interiéru či na okrasné zahradě, a půjde-li o zapuštěnou nádrž, jistě budete zvažovat, jak upravit její blízké okolí. V této chvíli jste postaveni před rozhodnutí obvykle obtížnější, než plánování samotné výstavby bazénu, jehož řešení vám specializovaná firma navrhne doslova na míru. Bazén musí dobře zapadnout do okolního prostředí, musí to nejen dobře vypadat, ale také musí být přístup k hladině bezpečný a bezproblémový. A zde se dostáváme leckdy na tenký led.

Kamenná dlažba u bazénu

Čím obložit bazén

Dřevo – jednou z možností je obkládat bazén dřevěnými palubkami. Je to řešení velmi atraktivní, bezpečné, dřevo je příjemné na chůzi naboso, ovšem velmi záleží na jeho povrchové úpravě. Dalším problematickým faktorem je údržba dřeva, které ve venkovních prostorách velmi trpí zejména na podlaze, vystavené povětrnostním vlivům.

Plavecký bazén

Keramická dlažba – je to řešení poměrně levné, ale právě v těchto místech problematické. Velmi záleží na tom, o jakou dlažbu půjde, neboť mnoho dlaždic podkluzuje v okamžiku, kdy se na ně dostane voda. S podkluzováním dlažby se můžete setkat i v některých aquaparcích a plaveckých bazénech, proto buďte v těchto místech opatrní. Další nepříjemnost dlažby je minimální tepelný odpor, který jí dovede rozpálit na slunci.

Kámenkamenná dlažba má v podstatě neomezenou životnost, vzhledově jí není co vytknout, vypadá nádherně, mnohdy až luxusně, a není tak kluzká, jako hladké povrchy lakovaného dřeva či některých keramických dlaždic. A zvolíte-li vhodný materiál a jeho barevný odstín, nebude tolik přitahovat teplo ze slunce, jako keramické dlaždice. Nevýhodou kamenných obkladů a dlažeb je jejich cena, ta bývá vyšší, než u jiných materiálů, ale s ohledem na životnost a řešení na mnoho desítek let to také má své opodstatnění.