Ohlédněme se do vzdálené minulosti, kdy se lidé pachtili na svých malých políčkách a starali se o své živobytí. ŽIVO-BYTÍ. Vše bylo, aby se žilo. Hlavní starostí bylo přežít zimu. A taky léto. Uživit sebe a své blízké.
Pro nás je tato představa již prakticky nepředstavitelná. Máme nohy v teple. Ale jaksi se zdá, že s přibývajícím bohatstvím, vymoženostmi moderní doby, vzděláním a novými možnostmi, lidé se bohatší necítí.
podnikatel a peníze
Proč?
Každý den, už pěkně od rána nám začíná rutinní honba za bohatstvím. Rychle na nohy, a snažte se netvářit tak otráveně. Čeká vás jen pár hodin práce. Pak nákupy, pěkně výhodně. V ultra-monstrózním-hyper-marketu s velkým výběrem modifikovaných potravin. Jen pro Vás.
Nezapomeňte také celý den počítat. Kolik jsem dal za nájem, elektřinu, oblečení, kolik mi zbyde na jídlo. A na stáří? Co moje děti? Chtělo by to obhlédnout banky a zřídit si prima spoření. Na ty horší časy.
žába se srdcem
Pokud se nám zadaří, tak budeme mít za pár let více peněz. Víc barevných papírků na dražší nájmy, dražší ještě přibarvenější potraviny, vylepšené telefony pro své děti, kde jim hologram může připomínat co všechno by měli mít, po čem toužit, na co našetřit.
Doufám, že Vás toto počteníčko příliš nedeprimovalo. Jestli trochu ano, je to jen dobře.
Zastavte se na chvíli. Zkuste vysednout z toho kolotoče, který zamotává hlavu.
Zkuste si odpovědět na jednu otázku a třeba pak budete trochu bohatší.

Budu mít v budoucnu více peněz??
Ano – dobře pro Vás. Zkuste tedy zahodit starosti budoucnosti za hlavu a žijte dneškem. Nemyslete na čísla, ale na sebe.
Ne – nezoufejte. Více starostí Vám život nenaplní a peníze nepřinese. Nikdo neví, co se stane. Jakou hodnotu budou věci mít. Tak žijte dneškem. Nemyslete na čísla, ale na sebe.
Dbejte na to, co Vás opravdu naplňuje a dělá šťastnými. A buďte šťastni teď. Není to krátkozraké. Je to o tom mít bohatý život. Tady a teď.