Mnoho z nás stráví každý den spoustu hodin za volantem svého automobilu, ať už jede kamkoli. Odvézt děti do školy a školky, odvézt je na kroužky, jet do práce, na nákup, ke kadeřnici nebo pouze na návštěvu přátel či širší rodiny. Možná jste si s rodinkou vyjeli na dovolenou do nějakého vzdálenějšího místa. A řidiči z povolání, na tom jsou ještě hůře, často najezdí denně i stovky kilometrů.
mobil na autě
Ale jak jezdit opravdu bezpečně?
Základním pravidlem pro bezpečnou jízdu je dobrý zdravotní stav řidiče, jeho pozornost a střízlivost. Samozřejmě ani drogy jiné než alkohol za volant nepatří. Dalším pravidlem je připoutat se bezpečnostními pásy a za jízdy dodržovat předpisy silničního provozu. Ale to nestačí, nikdy při řízení nejezte, nepijte ani nekuřte. Při takových potřebách je bezpečnější pro Vás i ostatní účastníky silničního provozu, když na bezpečném místě zastavíte a tyto nezbytnosti vykonáte. Potom můžete bezpečně pokračovat v jízdě.
A jaké další nebezpečí na nás číhá v našich vozech? Tím nebezpečím je náš mobilní telefon. Ano, přesně tak. Telefonovat za jízdy s telefonem v ruce je samozřejmě zakázané, ale mobilní telefon v autě nám přináší ještě další nebezpečí.
interiér mercedes-benz
Tím nebezpečím je jeho umístění volně na palubní desce. Protože při větších nerovnostech, prudším zpomalení rychlosti, velkých zatáčkách nám náš mobilní přítel jezdí po palubní desce sem tam a ohrožuje nás tím. Musíme se pro něho natáhnout a znovu ho dát tak, abychom na něho viděli, především když v něm máme zapnutou navigaci. A v tu chvíli přichází okamžik, který je velmi nebezpečný, naše pozornost je rozptýlena. Ale i tento problém se dá jednoduše a elegantně řešit, stačí si pořídit držák telefonu na palubní desku vozu. A telefon už po voze cestovat nebude, naše bezpečnost se tím zvýší a s ní i pravděpodobnost, že se v pořádku vrátíme domů ke svým blízkým.