Kdo by to byl řekl, že lidský život bude možné takto nasunout do několika velice úzkých kategorií a krabiček. Je to až čarovné, že se to všechno střetává v jednom či dvou bodech v našich životech, kdy se všichni ocitají v té samé situaci. Samozřejmě, mohou tam dojít různě, ovšem pravidlo je takové, že pakliže někam dojdete, stojí to za to.

money-4159832_640

  1. Rekonstrukce

Může se stát, že zdědíte zanedbanou nemovitost, o kterou se ale chcete postarat. Nebo koupíte byt na investici, abyste z ní měli nějaký pasivní příjem. Nebo třeba koupíte byt pro sebe a pro svou novou rodinu, abyste tam mohli žít, a potřebujete to trošku vyspravit. Dostanete darem nemovitost ještě předtím, než daný člověk, jak se říká, natáhne brka. Prosím vás, co si budeme, starost o nemovitost je jedna velká řehole, natož pak, pokud se jedná o rodinný domek někde v divočině. Ale i tak to může být velice dobrá investice – pro vás nebo pro vaši peněženku. Hypotéka na rekonstrukci je tak nejčastější hypotéka mezi Čechy, mnozí dokonce rekonstruují celý život a někteří i několikrát!

consumerism-1644808_640

  1. Půjčka na auto

Pakliže budete bydlet ve městě a je třeba se rychle a nezávisle přesunovat po celém regionu nebo bydlíte na vesnici a potřebujete skočit aspoň pro rohlíky do obchodu, budete potřebovat auto. A že má dnes tolik rodin nové auta. No ale, jak asi takové auta získali? Mnozí lidé nemají jen tak v peněžence dvě stě tisíc, aby to vyplázli za nový Renault. Samozřejmě, že na takové auta se berou půjčky a jede se a splácí. Nejčastěji se tak vidí například auta na leasing, kdy vlastně jde o obdobu hypotečního úvěru, ale tady zástavní právo visí na automobilu a v případě nesplácení, tak auto pěkně vrátíte i s přirážkou.

  1. Dovolená

Střeste se, hříšníci, protože jen blázni si berou peníze na dovolenou. Ovšem, většina lidí tak trochu blázni jsou a půjčky na dovolené jsou velice časté. A tady se nebavíme o nějakém velkém cestování okolo světa, jsou to takové výlety do Chorvatska nebo do Španělska. Bohužel, i o tomto to je.